تبلیغات
دفتر اسناد رسمی شماره 10 حوزه ثبتی نیشابور

دفتر اسناد رسمی شماره 10 حوزه ثبتی نیشابور
 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
نظر شما راجع به وبلاگ


نائب رییس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هشتم با اشاره به ماده 29 قانون نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جرایم راهنمائی و رانندگی كه به موجب آن نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمی و در دفاتر اسناد رسمی انجام می‌شود و قانون، دارندگان وسایل نقلیه را مکلف كرده تا «قبل از هرگونه نقل و انتقال وسایل مذکوردر دفاتر اسناد رسمی» صرفا برای «بررسی اصالت وسیله نقلیه، هویت مالک، پرداخت جریمه‌ها و دیون معوق و تعویض پلاک به نام مالک جدید» به ادارات راهنمایی و رانندگی یا مراکز تعیین‌شده از سوی راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایند اظهار داشت: متاسفانه راهنمایی و رانندگی به جای تن دادن به قانون از عمل به وظایف و تكالیف خود سر باز می زند و موجبات ناكارآیی قانون را فراهم می كند.

فرهاد تجری در گفت و گو با پایگاه خبری كانون سردفتران و دفتریاران در رابطه با این موضوع كه آیا در راهبرد و اهداف كلان دستگاه قضایی كشور بر ترویج فرهنگ سند‌رسمی به‌عنوان یك ضرورت قانونی تأكید شده است گفت: شكی نیست كه بسط و گسترش فرهنگ سند رسمی در كشور می تواند راهگشای دستگاه قضایی نسبت به رهایی از مشكلات مبتلا به آن باشد.

 وی افزود: برهمین اساس نیز مسوولان دستگاه قضایی با درك این ضرورت همواره تلاش كرده اند تا با ارائه و اجرای سیاست های مناسب علاوه بر كاهش حجم بار مراجعات مردمی به مراكز ذی‌ربط از پتانسیل تمامی ارگان ها و دستگاههای ذی‌مدخل استفاده كنند.

 نائب رییس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هشتم با بیان این مطلب كه یكی از اولویت های دستگاه قضایی باید تدوین سندی جامع مبتنی بر تعیین وضعیت سیستم اراضی و املاك كشور باشد اظهار داشت: درحال حاضر یكی از معضلات كنونی دفاتر اسناد رسمی این است كه ما به لحاظ آماری در بخش آمایش سرزمینی و مستند شدن  اموال و محدوده‌ها و اراضی مختلف نتوانسته‌ایم قوانین مناسبی را تدوین كنیم و یا بعضا به مرحله اجرا در آوریم.

 وی ادامه داد: تصدیق مالكیت ها و تعیین و تكلیف وضعیت  اراضی كشور با  ترویج فرهنگ سند رسمی اجرا می شود و می تواند در توسعه و شكوفایی فعالیت های مناطق مختلف كشور تاثیر بسزایی داشته باشد.

 این نماینده مجلس تاكید كرد: یكی از دلایل كندی روند فرهنگ‌سازی در ترویج سند رسمی، كمبود منابع مالی سازمان ثبت اسناد و املاك كشور است و متاسفانه اعتبارات قطره چكانی این سازمان در بودجه بر حجم مشكلات آن افزوده است و بر همین اساس، مسوولان قضایی كشور باید با تمركز بیشتر بر فعالیت های سازمان ثبت نسبت به كاهش حجم مشكلات آن وارد اقداماتی را انجام دهند.

 وی با طرح این موضوع كه بهره گیری از تجارب و دیدگاههای كارشناسان حاضر در دفاتر اسناد رسمی كشور بهترین سیاست برای آگاهی از مشكلات این بخش است یادآور شد: مجلس هشتم نیز در همین راستا طی دفعات متعدد میزبان مسوولانی از سازمان ثبت و كانون سردفتران و دفتریاران بود و تلاش كرد تا با استفاده از تواناییهای این افراد احكامی را در قالب سند چشم انداز 20ساله كشور و قانون برنامه بودجه به تصویب برساند.

 به گفته تجری اصلاح موادی از قانون ثبت و احیای مواد 147 و 148 این قانون اقدامات در خور توجه دیگری برای كاهش مشكلات بخش اراضی و املاك كشور بود كه در مجلس هشتم  به سرانجام رسید.

نقل از سایت کانون سردفتران و دفتریاران


[ یکشنبه 7 خرداد 1391 ] [ 09:07 ق.ظ ] [ سردفتر ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به دفتر اسناد رسمی شماره 10 نیشابور
سردفتر: یزدان مهر دفتر یار : آقاداداشی
آدرس: نیشابور خیابان 15 خرداد(دارایی) روبروی بیمه آسیا
تلفن: 3348554 : فکس :3332702-0551
ایمیل : mahzar10_neyshaboor@yahoo.com
hadi_aghadadashi10@yahoo.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب