تبلیغات
دفتر اسناد رسمی شماره 10 حوزه ثبتی نیشابور

دفتر اسناد رسمی شماره 10 حوزه ثبتی نیشابور
 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
نظر شما راجع به وبلاگ


به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، ˈاحمد تویسرکانیˈ در حاشیه امضای تفاهم نامه معافیت مددجویان از پرداخت حق التحریر ثبت اسناد رسمی، افزود: تمامی درخواست ها به صورت غیر حضوری است و افراد باید از طریق سامانه این سازمان تقاضای خود را به همراه مدارک خواسته شده ثبت کنند. وی تصریح کرد: تمامی تقاضاها بدون حضور متقاضی انجام خواهد شد و تمامی آیین نامه ها و دستورالعمل های مربوطه در سایت این سازمان قابل مشاهده است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره آن دسته از هم وطنانی که امکان دسترسی به شبکه اینترنتی را ندارند نیز گفت: این افراد می توانند با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی درخواست خود را به همراه مدارک در سامانه ثبت کنند.

وی تعداد دبیرخانه های فعال برای بررسی این تقاضاها را در سراسر کشور، 420 دبیرخانه اعلام کرد و ادامه داد: پیش بینی می شود، بیش از پنج میلیون متصرفانی باشند که زمین یا ساختمان آن ها فاقد سند رسمی است.

تویسرکانی با اشاره به این که تعدادی از این متصرفان را نهادها و دستگاه هایی تشکیل داده اند که به موجب قانون وظیفه حفظ از اراضی و یا محدوده های خاص را دارند، گفت: اگر این سازمان ها، برای متصرفات خود سند رسمی دریافت دارند، مشکل تصرف غیر قانونی یا زمین خواری پیش نخواهد آمد.

وی با بیان این که در بخش عمومی و بیت المال هنوز وضعیت مناسبی به لحاظ داشتن سند رسمی وجود ندارد، اظهار کرد: رفع تصرف غیر قانونی به عهده دادگاه است و این سازمان وظیفه مستند سازی و صدور اسناد مالیکت را دارد.

** متقاضیان سند رسمی که قبلا درخواست داده اند نیز باید در سامانه جدید ثبت نام کنند

رییس سازمان ثبت اسناد رسمی درباره آن دسته از افرادی که قبلا درخواست صدور سند رسمی برای اراضی یا ساختمان فاقد سند داده اند اما سندی صادر نشده است نیز اظهار داشت: تمامی افراد باید مجددا با ارائه تمامی مدارک در سامانه تعیین تکلیف اراضی فاقد سند رسمی ثبت نام کنند.

** نقل و انتقال خودرو، طبق قانون به عهده دفاتر اسناد رسمی است

تویسرکانی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که آیا نقل و انتقال خودرو بدون حضور در دفاتر اسناد رسمی امکان پذیر است، گفت: آیین نامه های مطرح شده از سوی نیروی انتظامی ایراد قانونی دارد که این سازمان در حال پیگیری آن است.

وی به اقدامات انجام شده از سوی سازمان ثبت اسناد در این باره اشاره کرد و گفت: مصلحت کشور در تقویت سند رسمی است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مشکلات عمده حقوقی ایجاد شده را ناشی از ثبت نشدن رسمی نقل و انتقال ها دانست و اضافه کرد: درمان تمام این اختلافات، ثبت رسمی است که در این صورت هیچ ادعایی مسموع نیست.

** مدت زمان در نظر گرفته شده برای صدور سند مالکیت 15 روز است

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی براین که برخی از شهروندان از طولانی بودن مدت صدور سند گلایه مندند، گفت: برخی از این اشکالات به دلیل ثبت نشدن خلاصه معاملات بوده است چرا که باید تمامی معاملاتی که در گذشته انجام شده است در دفتر املاک سازمان به روزرسانی شود.

وی با تاکید بر این که بانک های اطلاعاتی سازمان ثبت در حال تکمیل شدن است و شیوه های سنتی در حال تغییر به مدرن و الکتریکی است، افزود: کسی که در گذشته معامله ای را انجام داده باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه و المثنی خلاصه معاملات را دریافت کند و آن را به اداره املاک سازمان تحویل دهد تا روند به روز رسانی انجام شده و سند مالکیت صادر شود.

تویسرکانی این اشکال را با توجه به گستردگی تهران، حدود 20درصد متقاضیان برشمرد.


نقل از سایت کانون سردفتران و دفتریاران خراسان

[ یکشنبه 23 مهر 1391 ] [ 10:19 ق.ظ ] [ سردفتر ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به دفتر اسناد رسمی شماره 10 نیشابور
سردفتر: یزدان مهر دفتر یار : آقاداداشی
آدرس: نیشابور خیابان 15 خرداد(دارایی) روبروی بیمه آسیا
تلفن: 3348554 : فکس :3332702-0551
ایمیل : mahzar10_neyshaboor@yahoo.com
hadi_aghadadashi10@yahoo.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب