تبلیغات
دفتر اسناد رسمی شماره 10 حوزه ثبتی نیشابور

دفتر اسناد رسمی شماره 10 حوزه ثبتی نیشابور
 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
نظر شما راجع به وبلاگ


رئیس كانون سردفتران و دفتریاران درباره طرح اتحادیه صنف كشوری نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو مبنی بر اعطای كد رهگیری در معاملات این حوزه به منظور جلوگیری از تنظیم اسناد عادی گفت: كد رهگیری خودرو، نافی ثبت معاملات در دفاتر اسناد رسمی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی كانون سردفتران و دفتراارن به نقل از روزنامه ایران، محمدرضا دشتی اردكانی افزود: ماده 29 قانون جرایم رانندگی مصوب سال 89، تكلیف را مشخص و نقل و انتقال خودرو را به عهده دفاتر اسناد رسمی گذاشته است.

 

رئیس كانون سردفتران و دفتریاران ادامه داد: آئین نامه اجرایی این قانون نیز توسط دولت تدوین و هم‌اكنون در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی قرار دارد.

 

به گفته دشتی اردكانی،كد رهگیری خودرو مانند كد رهگیری معاملات املاك در بنگاه هاست و همچنان سند عادی محسوب می‌شود.رئیس كانون سردفتران و دفتریاران تأكید كرد:كسانی كه قصد تعویض پلاك یا خرید و فروش خودرویی را دارند، برای رسمیت بخشیدن به مالكیت خود باید عملیات نقل و انتقال را در دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسانند.

 

دشتی اردكانی ادامه داد: در قانون، سند عادی از سند رسمی تمییز داده شده و قانون تكلیف همه دستگاه‌ها را در برابر سند رسمی مشخص كرده است.

 

وی تأكید كرد: تصمیمی كه یك صنف می‌گیرد، نافی قانون نیست و معاملات خودرو برای رسمیت یافتن، باید همچنان در دفاتر اسناد رسمی انجام شود.

 

رئیس كانون سردفتران و دفتریاران در ادامه به تنظیم اسناد عادی در معاملات املاك در بنگاه‌ها اشاره كرد و گفت: همان گونه كه دستگاه قضایی اعلام كرده، بیشتر پرونده‌های مربوط به دعاوی املاك در محاكم قضایی، ناشی از تنظیم سند عادی و قولنامه‌ها در بنگاه‌های معاملات املاك است.

 

به گفته دشتی اردكانی در قانون ثبت و قانون مدنی، تعریف سند رسمی مشخص شده و مفاد اسناد رسمی بدون مراجعه به محاكم قضایی لازم الاجراست.

 

بر اساس این گزارش، اتحادیه كشوری صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو هفته گذشته از اجرای طرحی با همكاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، تحت عنوان اعطای كد رهگیری در معاملات خودرو مبنی بر جلوگیری از تنظیم اسناد عادی و قولنامه‌ها در این حوزه خبر داد.

بنقل از وب سایت کانون سردفتران و دفتریاران
[ سه شنبه 12 دی 1391 ] [ 09:30 ق.ظ ] [ سردفتر ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به دفتر اسناد رسمی شماره 10 نیشابور
سردفتر: یزدان مهر دفتر یار : آقاداداشی
آدرس: نیشابور خیابان 15 خرداد(دارایی) روبروی بیمه آسیا
تلفن: 3348554 : فکس :3332702-0551
ایمیل : mahzar10_neyshaboor@yahoo.com
hadi_aghadadashi10@yahoo.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب