تبلیغات
دفتر اسناد رسمی شماره 10 حوزه ثبتی نیشابور

دفتر اسناد رسمی شماره 10 حوزه ثبتی نیشابور
 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
نظر شما راجع به وبلاگ


ظاهرا قرار است با تصویب قانون کاداستر  دفتر جاری و دفتر املاک حذف شود ماده ۷ قانون مذکور که در کمیسیونهای تخصصی تصویب و قرار است به زودی در صحن علنی مورد بررسی نمایندگان قرار گیرد  حذف دفاتر فیزیکی و جایگزینی دفاتر الکترونیکی بجای آن بدون توضیح کافی مورد تاکید قرار گرفته است و متاسفانه از آن رفع ابهام نشده است و معلوم نیست ایا منحصرا دفتر جاری ثبت سند در دفاتر اناد رسمی حذف میشود یا بطور کلی دفتر فیزیکی اعم از دفتر درآمد و رپرتوار و گواهی امضا و ..... نیز حذف میگردد؟ و اگر قرار است دفتر درآمد نیز حذف شود ایکاش در همیجا دعوای اینده دفاتر با امور مالیاتی نیز حل و فصل میشد و در یک تبصره ...اطلاعات سامانه ثبت آنی و بقولی این دفاتر الکترونیکی مقبول و مورد عمل امور مالیاتی برای تشخیص مالیات مشاغل و ارزش افزوده نیز قرار میگرفت و دفاتر از داشتن دفتر مشاغل معاف میشدند و دعای خیر سران دفاتر و دفتریاران شامل حال نمایندگان محترم مجلس میشد.... امیدواریم هیئت مدیره کانون و سازمان محترم ثبت اسناد و املاک بعنوان حمایت از کاربران ثبت آنی این خدمت بزرگ را در این فرصت پیش آمده به جامعه دفاتر اسناد رسمی مینمودند......... االبته ناگفته نماند در انتهای فایل گزارش یک شوری طرح در بخش نظرات کمیسیون عبارت ماده ۷ حذف شده را داریم که معلوم نیست ماده ۷ مذکور در طرح نهائی شده کمیسیون وجود دارد یا خیر؟

طرح جامع حدنگار (کاداستر) کشور

ماده 7 – سازمان مکلف است دفاتر موضوع قانون ثبت اسناد و املاک و قانون دفاتر اسناد رسمی و مقررات مرتبط با آنها را به صورت الکترونیک و به نحوی که صحت ، تمامیت ، اعتبار و انکار ناپذیری آن تامین شده باشد؛ در زیر مجموعه مرکز داده ها، نظام جامع و سامانه های مرتبط ، ساماندهی و ایجاد کند. همچنین سازمان مکلف است امکان اتصال دفاتر اسناد رسمی به سامانه های مرتبط مذکور و بهره برداری از آنها را به نحوی که امکان ثبت بر خط (آن لاین) اسناد و معاملات و پاسخ آنی و الکترونیک به استعلامات ثبتی ایجاد شود ؛ فراهم کند. با ایجاد دفاتر الکترونیک مذکور ، ثبت در دفاتر فیزیکی منقضی و دفاتر الکترونیک جایگزین دفاتر موجود می باشد.
تبصره 1 –  سازمان مکلف است در راستای الکترونیک کردن دفتر ثبت اسناد رسمی ، به نحوی برنامه ریزی کند که دفاتر اسناد رسمی ، نسخه الکترونیک پشتیبان و غیر قابل تغییر کلیه اسنادی را که به وسیله سردفتر از طریق سامانه الکترونیک سازمان تنظیم می شود ؛ بایگانی کنند. همچنین دفاتر اسناد رسمی مکلفند از کلیه اسنادی که در سامانه الکترونیک سازمان تنظیم می شود نسخه ای چاپی با امضای شخص یا اشخاص ذی ربط به عنوان پشتیبان تهیه و بایگانی کنند.
تبصره 2 – ادارات ثبت اسناد و املاک مکلفند نسخه چاپ شده اسناد حدنگار صادر شده را به عنوان پشتیبان نگهداری نمایند

به نقل از سایت  کانون سردفتران و دفتریاران یزد


[ سه شنبه 29 بهمن 1392 ] [ 01:25 ب.ظ ] [ سردفتر ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به دفتر اسناد رسمی شماره 10 نیشابور
سردفتر: یزدان مهر دفتر یار : آقاداداشی
آدرس: نیشابور خیابان 15 خرداد(دارایی) روبروی بیمه آسیا
تلفن: 3348554 : فکس :3332702-0551
ایمیل : mahzar10_neyshaboor@yahoo.com
hadi_aghadadashi10@yahoo.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب