تبلیغات
دفتر اسناد رسمی شماره 10 حوزه ثبتی نیشابور

دفتر اسناد رسمی شماره 10 حوزه ثبتی نیشابور
 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
نظر شما راجع به وبلاگ


تهران - ایرنا - رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه از امروز اثر انگشت افراد در انواع اسناد، اسکن و ذخیره سازی می شود، گفت: این اقدام در جهت تکمیل سیستم ثبت الکترونیک اسناد و اعتبار بخشی کامل به آن است.


به گزارش خبرنگار حقوق قضایی ایرنا، احمد تویسرکانی روز یکشنبه به مناسبت اجرای ذخیره سازی اثر انگشت دو طرف معامله افزود: این اقدام از امروز بطور رسمی در استان زنجان عملیاتی می شود و دفاتر اسناد رسمی این استان مکلف به انجام این کار هستند.

وی درخصوص اینکه این طرح چه زمانی بطور کامل در سراسر کشور اجرایی می شود، گفت: از آنجا که مشکل ما فقط در رابطه با تجویز دفاتر و خرید دستگاه پد است، اما پیش بینی می کنیم در نیمه دوم سال این کار در همه دفاتر اسناد رسمی کشور عملیاتی و اجرایی شود.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: ذخیره سازی اثر انگشت دو طرف معامله تا مهر ماه در هر استان بتدریج انجام می شود تا اینکه در نهایت از ابتدای مهر سال جاری همه استان های کشور، ذخیره سازی عملیاتی خواهد شد.

تویسرکانی با بیان اینکه این اقدام در جهت تکمیل سیستم ثبت الکترونیک اسناد است گفت: ذخیره سازی اثر انگشت افراد دو طرف معامله، اعتبار بخشی کامل و اطمینان بخشی به صحت صدور اسناد رسمی را به همراه خواهد داشت و همچنین موجب از بین رفتن سوءاستفاده از اسناد و جعل هویت افراد می شود.

وی با بیان اینکه پیشتر شاهد جعل هویت در تنظیم سند بودیم، افزود: با طبقه بندی کردن اثر انگشت متعاملین، این اقدام جاعلانه در جهت جعل هویت افراد از بین خواهد رفت و این ذخیره ها بصورت برخط در مرکز سازمان ثبت اسناد و املاک انجام خواهد شد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نظام اداری را نظامی بدون تحول لازم در جهت نیازهای جامعه دانست و گفت: اگر بخواهیم رضایت مندی مردم را جلب کنیم و استفاده موثر و بهره وری مناسب در جهت استفاده از منابع داشته باشیم باید همگام با نیاز جامعه تحولات موثر را اعمال کنیم.

وی ادامه داد: بخش های مختلف سیستم کشور در برخی جهات از حیث کارآمدی ارزیابی مثبتی ندارند که از این رو نیازمند آسیب شناسی در همه بخش ها هستیم و اجرای فرآیندهایی مانند سیستم ثبت آنی و ذخیره سازی اثر انگشت اقدامات موثر و تحولات لازم انجام شده در سازمان ثبت اسناد است.** 4 هزار میلیارد تومان وصول معوقات بانکی در سال 93

تویسرکانی از وصول چهار هزار میلیارد تومان معوقات بانکی در سال گذشته از طریق ادارات اجرای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر داد و گفت: این سازمان همچنین توانست معوقات حدود 10 هزار شرکت تجاری به سازمان مالیاتی را با کنترل سیستمی وصول کند و نقش بسیار مهمی در افزایش درآمدهای مالیاتی داشته ایم.
به نقل از خبر گزاری ایرنا

[ یکشنبه 24 خرداد 1394 ] [ 11:37 ق.ظ ] [ سردفتر ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به دفتر اسناد رسمی شماره 10 نیشابور
سردفتر: یزدان مهر دفتر یار : آقاداداشی
آدرس: نیشابور خیابان 15 خرداد(دارایی) روبروی بیمه آسیا
تلفن: 3348554 : فکس :3332702-0551
ایمیل : mahzar10_neyshaboor@yahoo.com
hadi_aghadadashi10@yahoo.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب